BG US  START  ZAAWANSOWANE SZUKANIE  SCHOWEK
ZBIORY SPECJALNE
Kontrast

    Dykcyonarzyk Geograficzny Czyli Opisanie Krolestw, Prowincyi, Miast, Biskupstw, Xięstw, Hrabstw, Margrabstw, Portow, Fortec y innych mieysc znacznieyszych w czterech częściach świata [...]. K (Kaana) - R (Rzym) / Po Angielsku Napisany przez Pana Echarda ; [tł. z fr. Franciszek Siarczyński]. . - Z trzynastey ed. angielskiey na francuzki język przełożony powiększony i popr. przez K. Vosgien [i.e. J.B. Ladvocat]. Nakoniec z osmey francuzkiey ed. w polskim wydany jęz., z dodatkiem zaszłych odmian i umieszczeniem wielu miast i prowincyi polskich.
    W Warszawie : w Drukarni Piotra Dufour [...], 1782. - 368 s. ; 4°.

   
Tyt. cd.[..]: Z wyrażeniem w ktorym królestwie, prowincyi, krainie iakie się mieysce znayduie, do ktorego państwa należy, nad ktorą rzeką, odnogą, górą lub morzem iest położone, odległości iego w milach francuzkich co do mieysc obcych, a w polskich co do kraiu naszego od mieysc w poblizkości głównieyszych, z ich długością i szerokością geograficzną podług mapp naylepszych, nie opuszszaiąc, coby o iakim mieyscu pamiętnieyszego wiedzieć było można.    
Data wyd. na s. tyt.: M. DCC. LXXXII.    
Dzieło w formie słownika - zbiór haseł od litery K (Kaana) do litery R (Rzym) opisujących nazwy geogr. czterech części świata - Europy, Azji, Afryki i Ameryki.    
Druk dwuszpaltowy.    
Stary druk po konserwacji.

2005010000017